כמה דברים שכדאי לדעת על עיצוב חדרי נוער

החדר של הילד שלנו כמוהו כמבצרו. זוהי הפינה החמה שלו, המקום בו הוא יכול להיות הוא עצמו ללא מסיכות,  ובאופן הכי חופשי. קביעה זו נכונה על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בבני נוער הנמצאים בגיל ההתבגרות, במהלכו הם נוטים להסתגר יותר בחדר, ולהיות קנאים למרחב הפרטי שלהם.

ליצור עבור הילד שלנו מרחב שבו הוא ירגיש בנוח

עיצוב מעניק לחדר נופך מסוים, הוא מקנה לו אופי ויוצר בו אמירה. באמצעות עיצוב חדרי נוער יכולים הנער או הנערה לתת ביטוי ל"אני" שלהם, ולהציג את מי שהם בפני החברה המקיפה אותם. ככזה, הרי שחשיבותו של עיצוב כאשר מדובר בחדרי נוער היא רבה. עולם העיצוב הוא עולם ללא גבולות, בו קיימות אינסוף אפשרויות ובמסגרתו כל פנטזיה יכולה להפוך למציאות. על רקע זה, הרי שניתן לעצב חדרי נוער באינספור סגנונות ודרכים. עיצוב חדרי נוער באמצעות ריהוט עץ מלא, עיצוב מודרני מינימליסטי, שהצבעים שחור ולבן הם בעיקר אלה השולטים בו או עיצוב חדרי נוער בסגנון  אקלקטי המשלב בין אלמנטים מודרניסטיים לאלמנטים עתיקים יותר- סגנונות העיצוב הם רבים וראוי לבחור את זה שימצא חן בעיני הנער או הנערה ויתיישב עם אופים ועם צרכיהם. על אף שאנחנו חיים בעידן המתיימר להיות שוויוני יותר, עידן שבו מצטמצמים פערים מגדריים בין גברים ונשים, עיצוב  חדרי נערות ייראה שונה ואחרת בהשוואה לחדרי נערים. כך למשל, עיצוב חדרי נערות ייעשה תוך שימוש בצבעים קודרים פחות, הנתפסים כ"כיפיים" יותר, ובדרך כלל יכלול יותר אקססוריז שיוסיפו "טעם" וסטייל לחדר, זאת לעומת עיצוב חדרי נערים שהוא לרוב "נקי" יותר ופחות עמוס. בנות גם אוהבות שיהיה שטיח מעוצב בחדרם, כדאי לעשות מדי פעם ניקוי ותיקון שטיחים בחדרם ועל הדרך גם לבדוק את שאר השטיחים בבית.

תהליך עיצוב חדרי נוער בשיתוף עם הנער או הנערה

כהורים, אנחנו נוטים לחשוב שאנחנו יודעים מהו הטוב ביותר עבור ילדינו. אלא שכאשר מדובר בעיצוב חדרי נוער ולא בעיצוב חדרי ילדים, הילדים שלנו וודאי יודעים טוב מאיתנו מה מתאים להם. מאחר והחדר הוא שלהם, והם אלו שייבלו בו יותר מכל אחד אחר, יהיה זה נכון יותר שהנער או הנערה הם אשר "ייתנו את הטון" באשר לחזון העיצובי של החדר. כך נוכל כהורים להבטיח שהם ירגישו טוב עם התוצר הסופי וייהנו מכל שנייה בחדרם.

About Amir